щурі
Рознощиків інфекцій в Ужгороді не знищуватимуть

15 жовтня. Ужгород. Ужгородським щурам нічого боятися – на дератизацію місто не виділило ні копійки.

В Ужгороді не виконується програма заходів, спрямованих на захист населення від лептоспірозу (гостра інфекційна хвороба). На боротьбу із цією хворобою із запланованих на цей рік близько 25 тисяч гривень місто не виділило Ужгородській дезстанції нічого. А дератизацію (знищення щурів) потрібно проводити двічі на рік – весною та восени.

Тепер, якщо зима буде теплою, пацюків у місті може суттєво побільшати і тоді – чекати лиха. В минулі роки через укуси пацюків в Ужгороді вже були випадки захворювань на лептоспіроз.

Як повідомив завідувач відділу профілактичної дезінфекції Ужгородської дезстанції Ярослав Дрозд, грошей практично немає, втім, деякі роботи лікарі дезстанції провели за ті кошти, що залишилися з минулого року.

З 11-го жовтня приманки та отруту розкладено у найбільш неблагополучному та забрудненому мікрорайоні Ужгорода – Радванка. Також лікарі дезстанції обробили береги річки Уж в районі дитячої залізниці та набережної Незалежності. Але залишається ще чимало робіт, яких в повному обсязі виконати дезстанція не може через відсутність коштів, – це дератизація дитячих садків, лікувальних закладів, внутріквартальних територій та більше ста сміттєвих контейнерів.

Не отримувала дезстанція коштів і від ужгородських ЖРЕРів. Майже всі вони не уклали угоди з закладом, що займається знищенням пацюків, і це ще більше ускладнило ситуацію в місті.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Характеризується ураженням капілярів, часто ураження печінки, нирок, м’язів, інтоксикація, супроводжується хвильоподібною лихоманкою.

Джерело Закарпаття онлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.