житло, оренда, попит
Парламент розгляне право конфіскації житла у позичальників, навіть якщо там живуть діти

30 жовтня. Київ. Найближчим часом до парламенту буде внесений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів і споживачів фінансових послуг», який серед іншого передбачає можливість виселення людей з житла, включаючи малолітніх дітей, у разі, якщо нерухомість була придбана за кредитні средства.

Якщо нерухомість була придбана на кредитні кошти, виселяти будуть навіть малолітніх дітей, якщо новий законопроект приймуть.

Про це заявив один з авторів законопроекту народний депутат Юрій Полунєєв під час засідання Фінансового прес-клубу.

При цьому нардеп додав, що відбуватися це буде тільки через рішення суду і за умови надання нового постійного житла для тих кого виселяють.

«Якщо залишити норму, то сім’ю можуть виселити з житла і не передбачити, яким чином і де ця сім’я буде існувати, то можливості проходження такого законопроекту через парламентську залу дорівнює нулю. Не справа законодавця передбачити звідки, з яких ресурсів забезпечувати житлом. Це буде за рішенням суду. Суд буде визначати, що, наприклад, певний муніципалітет повинен забезпечити соціальним житлом людини, який повинен бути виселений», – зазначив депутат.

Серед потенційних законодавчих нововведень, озвучених Юрієм Полунєєвим, які б зміцнили права споживачів фінансових послуг, – заборона всіх споживчих кредитів в іноземній валюті; прописування в кредитному договорі всіх елементів вартості кредиту (послуги, страхування, комісії тощо); можливість дострокового повернення кредитів без додаткових санкцій і т.д.

До ідеї, зокрема, забезпечення «виселенців» з житла нехай і гіршим, але все ж придатним для проживання приміщенням негативно поставився голова правління банку «Фінанси і кредит» Володимир Хливнюк. Банкір упевнений, що цим шляхом «ми йдемо в область популізму», тому що «безвідповідальна людина буде ходити в банки до своїх друзів і брати кредит незліченну кількість разів, щоб просто отримати житло від держави».

Джерело Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.