бюджет, зарплата, Держказначейство, гроші
Плата за народження дитини збільшиться у 2011 році

16 жовтня. Справа в тому, що в чинній редакції Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» зазначено, що «допомога при народженні дитини надається у розмірі 12240 гривень – на першу дитину, 25000 гривень – на другу дитину, 50000 гривень – на третю і наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4800 гривень, другої дитини – 4840 гривень, третьої та наступної дитини – 5000 гривень, решта на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу дитину – 24 місяців, на третю і наступну дитину – 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

У новій редакції Закону, яка набирає чинності з 1 січня 2011 року, зазначено “Допомога при народженні дитини нараховується в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини. Допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму – на першу дитину; кратною 45 розмірам прожиткового мінімуму – на другу дитину; кратною 90 розмірам прожиткового мінімуму – на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу дитину – 24 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів Україна”.

Принцип нарахування залишився майже той самий по формі виплат: спочатку виплачується певна сума коштів від загальної суми такої допомоги, а різниця, що залишилася, виплачується протягом наступних 12 місяців.

Інша справа, що в новій редакції цю суму прив’язали до прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, який має властивість змінюватися, повідомляє Деньги.ua.

Підсумовуючи викладене, можна стверджувати, що в 2011 році перерахунку виплат допомоги на дітей, народжених у 2010 році, не відбудеться, оскільки право на таку допомогу виникає у момент народження дитини і нараховується вона відповідно до законодавства, яке діяло на той момент.

Хоча така можливість могла б бути практично втілена, якщо б у змінах до Закону про це було прямо вказано. Оскільки такої вказівки у змінах до Закону немає, то й діти, народжені в 2010 році повинні отримувати допомогу у розмірі та порядку, встановленому законодавством на день їхнього народження”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.