Віктор Янукович
Віктор Янукович

Рішення Конституційного суду України, що анульовує реформу конституції 2004 року, було прийнято в повній відповідності з законом, на відміну від самої реформи, заявив в інтерв’ю Le Figaro президент України Віктор Янукович. “Я переконаний, що повернення до конституції 1996 року – правильне рішення”, – підкреслив він, відзначивши, що воно дозволить збалансувати політичну ситуацію, покращити економічне становище та імідж країни в світі. “Тепер ми наведемо наше законодавство у відповідність з конституцією 1996 року. Ми повинні керуватися не політичними інтересами, а суворим дотриманням закону”, – сказав український лідер в бесіді з кореспондентом П’єром Русселеном. Він висловив упевненість, що це рішення – “перемога правової держави”.

Коментуючи перекіс української зовнішньої політики в бік поліпшення відносин з Росією, Янукович зазначив: “Я приділяю особливу увагу відносинам з Росією, так як раніше вони істотно погіршилися. Наслідки цього погіршення були жахливими. Виникла сильна недовіра. Це негативно позначилося і на наших міжнародних зобов’язаннях, в тому числі і на зобов’язання щодо транспортування газу до Європи”. Він підкреслив, що “зараз дуже важливо запустити практичні механізми економічної співпраці між Україною і Росією”, так як це відповідає національним інтересам України. У той же час, “стратегічне завдання України не змінилося”: “Україні продовжує роботу для того, щоб інтегруватися в Євросоюз. Росія не заважає нам проводити потрібні для цього реформи. Навпаки, Москва сприяє успішному розвитку цих програм”, – зазначив український президент.

Він також розповів виданню, що Україна обговорює з Росією питання про створення спільного газового підприємства, “але це не означає злиття двох структур”, “Нафтогазу” і “Газпрому”. “Нас понад усе цікавить можливість видобувати газ на території Росії і транспортувати цей газ на Україну. Росія зацікавлена в отриманні доступу до управління українськими ГТС. Ми готові обговорювати ці теми з Росією. Цілком ймовірно, що Росія і Україна домовляться про те, щоб разом модернізувати наші газопроводи”, – сказав він, зазначивши, що готовий зробити все, щоб відновити довіру між постачальником (Росією) і покупцем (Європою) за посередництва Україна.

“Росія буде прагнути розширити свій вплив на Україну, і це абсолютно природно. Точно так само природно для України захищати свою незалежність у цих сферах (газорозподільні мережі, ядерна сфера та авіація). Я підкреслюю: ми прагнемо до того, щоб розвиток наших економічних відносин з Росією жодним чином не ставило під питання захист наших національних інтересів і незалежність України”, – наводить видання слова Януковича.

Відповідаючи на питання про можливість створення газового консорціуму за участю ЄС, України і Росії, Віктор Янукович повідомив, що відповідні переговори тривають: “Ми хочемо мати партнера в Європі, але що стосується компаній, я б сказав, що будуть залучатися найактивніші та зацікавлені” . Український президент також зазначив, що при створенні спільного економічного простору між ЄС і Росією “Україну буде складно обійти”.

Джерело: Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.