Юрій Лужков
Москвич оскаржив відставку Лужкова у суді

Позов про визнання незаконним Указу Президента РФ про відмову від посади мера Москви Юрія Лужкова подав до Верховного суду москвич Анатолій Лемешев.


Як пише “Комерсант”, в позові він, за його словами, зажадав “визнати 1-й пункт Указу таким, що суперечить Конституції і Закону “Про загальні принципи організації державної влади в РФ”.

“Якщо Президент відкликає главу регіону з посади у зв’язку з втратою довіри з через неналежне виконання обов’язків, – пояснив пан Лемешев виданню, – то він зобов’язаний розшифрувати, які обов’язки губернатор виконував не так “.

У Верховному суді, за словами пана Лемешева, спокійно прийняли позов і сказали, щоб він “цікавився долею заяви”. “Сподіваюся, мої доводи будуть почуті, – зазначив він. – Якщо суд визнає суперечності, то наслідки будуть одні, а якщо ні, то – інші”.

На питання видання, чи буде він у разі відхилення позову звертатися до Конституційного суду, він відповів, що “ще не думав про це”. “Мова йде не про те, щоб відстоювати Юрія Лужкова, але в суспільстві є нерозуміння причин його відставки. Хоча в даному випадку персона не настільки важлива. Для мене, як юриста і москвича, важливо, щоб все було в рамках закону”, – зазначив пан Лемешев.

Член громадської палати РФ, відомий адвокат Олена Лук’янова вважає, що “ніде в законі немає положень, що вимагають пояснень причин відставки”. .

Джерело  liga.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.