Міністерство освіти і науки МОН
Вступних екзаменів не буде

22 жовтня. Київ. Рада ректорів остаточно визначився зі своїми пропозиціями і направила їх в Міносвіти. Документ повинен вступити в силу після реєстрації його в Мін’юсті.

У нових правилах знято, мабуть, найбільш спірне питання – вступних іспитів до вузів не буде. Тобто поступати будуть, як і цього року, за результатами тестів і середнього балу шкільного атестату.

Нагадаємо, про необхідність повернути вступні іспити говорили чиновники в МОН та ректори: мовляв, тестування не дає можливості оцінити реальний рівень знань майбутніх студентів, у результаті багатьох доводиться відраховувати вже в перший рік навчання за неуспішність. Керівники вузів пояснюють, що в підсумку відмовилися від ідеї повернути іспити тому, що випускників стає все менше, і вони вирішили не перегинати палицю, ускладнюючи їм життя при вступі. Але відмова не остаточна.

«Ми подивимося, як буде проходити ця кампанія, проаналізуємо її і потім будемо думати, чи варто повернутися до ідеї вступного іспиту», – пояснив виданню «Сегодня» в. о. керівника парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький.

У наступному році приймати документи випускників ВНЗ будуть не два тижні, як було цього літа, а місяць.

«Кампанія почнеться 1 липня і завершиться 1 серпня. До 10 серпня буде проходити зарахування, а на те, щоб донести оригінали документів, у абітурієнтів буде 5 днів », – розповів ректор КПІ Михайло Згуровський.

На додаткові 20 балів у рейтингу зможуть розраховувати абітурієнти, які закінчили підготовчі курси при ВНЗ, куди вони подають документи. На надбавку 50 балів можуть розраховувати переможці міжнародних олімпіад, на 40, 30 і 20 – отримали 1-е, 2-е і 3-е місця на всеукраїнській олімпіаді, на 10 балів – переможці обласних олімпіад. При цьому предмет, за яким спеціалізувався олімпіадник, повинен відповідати обраній ним спеціальності (щоб переможці олімпіад, наприклад, з хімії не могли користуватися пільгами при вступі, скажімо, на юридичні спеціальності).

Тепер можна буде подавати документи на вступ в електронній формі, що дозволить уникнути величезних черг до приймальних комісій. Цього року така можливість була тільки у вступників до університету ім. Шевченко.

За матеріалами Сегодня, Денги.ua

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.