Мозок
Видалення частини мозку помагає побороти Паркінсона

23 жовтня. Великобританія. Видалення частини мозку допоможе особам, що страждають хворобою Паркінсона відновити моторну функцію.

Багато з проблем, з якими стикаються пацієнти з паркінсонізмом, можна пояснити ушкодженням нервових ланцюгів, що відповідають за звичку. Такими є підсумки міжнародного дослідження. Важливий блок обробки інформації – базальні ганглії – є частиною двох систем управління поведінкою – управління звичками (відповідає за швидкі, автоматичні руху) і добровільними цілеспрямованими діями (свідома оцінка результатів дії), пояснює Пітер Редгрейв, професор психології Університету Шеффілда (Велика Британія).

Хвороба Паркінсона пов’язана з втратою нейромедіатора дофаміна в областях, що беруть участь в управлінні звичками, що гальмує обробку ними сигналів. Тому багато симптомів недуги можна розглядати як результат того, що пацієнт змушений покладатися на цілеспрямовані рухи. Але такі зазвичай проводяться повільніше, вимагають зусиль і можуть бути виконані лише поодинці. Тому дії хворих загальмовані, малоефективні, їх легко перервати.

Наприклад, наближаючись до вузьких дверей, людина може раптово зупинитися, і почати все спочатку, оскільки їй буде надзвичайно важко. Справа в тому, що, коли цілеспрямоване управління відповідає відразу за все, пацієнт не може одночасно думати про рух до дверей і необхідності вписатися в дверний проріз.

Дослідження показало, що в базальних гангліях ланцюга управління цілеспрямований і звичний рух фізично розділені, але нижче вони сходяться в загальних моторних системах (завдяки цьому ми можемо виконати одну і ту саму дію в рамках або цілеспрямованого, або звичного управління). Значить, пацієнтам з хворобою Паркінсона, які бажають зробити цілеспрямовану дію, доводиться долати гальмівний вплив «несправної» частини мозку. Саме тому видалення частини базальних гангліїв, відповідальної за звичку, може мати позитивний ефект, повідомляє «Компьюлента».

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Reviews Neuroscience.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.