хвороба Альцгеймера, мозок
Вчені розкрили таємницю хвороби Альцгеймера

Вважається, що причина розвитку однієї з найпоширеніших форм старечого недоумства – хвороби Альцгеймера – накопичення бляшок в головному мозку, що призводять до втрати розумових здібностей. Але не всі фахівці згодні з цією думкою.

Скупчення бляшок в головному мозку – не причина розвитку хвороби Альцгеймера, а захисна реакція організму, стверджують вчені з Гарвардського університету. Це захворювання характеризується зниженням когнітивних функцій, включаючи пам’ять і здатність обслуговувати себе. Вчені традиційно вважають, що дегенерація викликана накопиченням амілоїдних бляшок у мозку.

«Якщо ви чуєте «хвороба Альцгеймера», у вас миттєво з’являється асоціація з бляшками, які «викликають» хвороба. Проте це дуже далеко від правди. Ми вважаємо, що ці бляшки захищають мозок. Це лише ознака того, що організм бореться з проблемою», – розповідають вчені, які вважають, що в усьому винні не амілоїдні бляшки, а молекули – олігомери, які перебувають у вільному стані.

У ході експериментів, пацюки, у яких були олігомери, але в мозку яких не формувалися бляшки, відчували себе анітрохи не краще, ніж тварини, у яких в мозку були як олігомери, так і бляшки.

Ліки, які спрямовані на боротьбу з формуванням амілоїдних бляшок, виявилися безсилими у боротьбі з хворобою Альцгеймера. До того ж, якщо покладатися на нові дані про захисну функцію бляшок, вони можуть ще більш погіршувати перебіг хвороби.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.