Океан, підводний світ
Перепис населення океану

Міжнародна група вчених завершила проект “Перепис населення океану” (Census of Marine Life), представивши карти і три книги, в яких опубліковані результати десятиліття роботи.

У рамках проекту була створена єдина база даних морських мешканців, куди увійшли близько 6 тисяч нових, раніше не вивчених видів – таких, наприклад, як краб-“Єті”. Як наголошується, в базу включені більше 28 млн спостережень, а їх кількість щороку збільшується на 5 млн.

“Ми думаємо, що в океані мешкають, імовірно, 250 000 нам відомих видів живих істот, – розповідає один з учасників проекту доктор Пол Снелграв. – Але цілком можливо, що всього в океані живуть близько мільйона організмів або й більше, причому, не враховуючи мікробів. І тепер ясно, що ми абсолютно недооцінювали всю різноманітність морського життя і нам належить працювати і працювати!”

Крім “перепису” океанського населення, вчені займалися вивченням шляхів пересування морських ссавців. А вчені з Канади довели, що ключову роль у підводному житті грає температура води, тому зміни клімату можуть істотно вплинути на “структуру населенняСвітового океану.

Джерело Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.