математика, школа
Жінки такі ж розумні в математиці як чоловіки

15 жовтня. Прийнято вважати, що математичні здібності хлопчиків незрівнянно кращі здібностей дівчат, адже майже всі великі математики були чоловіками. Проте дослідники з США вважають, що таке твердження далеке від правди.

Хлопчики і дівчатка володіють однаковими здібностями до математики, стверджують дослідники, які проаналізували 242 роботи, в яких оцінювалися математичні здібності близько 1,3 мільйонів чоловік. Також, вони вивчили дані декількох тривалих масштабних наукових досліджень. У результаті вчені прийшли до висновку, що заяви про те, що точні науки – це привілей чоловіків, фактично нічим не підтверджено.

«Батьки і вчителі продовжують підтримувати стереотип про те, що хлопчики виявляють більше здібностей в математиці, і це має великий вплив на дівчаток, яким за замовчуванням пропонується залишити думки про точні науки, фізики та інженерії», – розповідають автори роботи, нагадуючи, що стереотипи здатні вплинути на академічні успіхи дітей.

Результати дослідження підтверджують висновки недавнього експерименту, де було показано, що стать дитини є останнім у списку дев’яти факторів, які включають освіту батьків, дохід сім’ї і т.д., що впливають на оцінки по математиці. Сучасні жінки продовжують виявляти себе в технічних науках, а половина студентів медичних факультетів – жінки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.