Ейнштейн
Вчені засумнівалися в правдивості теорії Ейнштейна

22 жовтня. Світова наука опинилася на порозі справжньої революції, коли в ході досліджень з використанням надточних інструментів новітнього покоління під сумнів поставлено низку основ сучасної фізики, включаючи теорію відносності Ейнштейна і постійну величину швидкості світла. Про це повідомляє британський науковий тижневик New Scientist.

Як зазначається у статті, проведений відомим австралійським астрофізиком Джоном Вебом і його учнями аналіз проходження світла віддалених галактик через утворені сполуками металів космічні хмари показав, що число альфа, яке вважається в сучасній науці константою, не є таким. Воно може бути більше або менше в залежності від того, з якої точки простору здійснюється її обчислення.

Стала тонкої структури (альфа) визначає електромагнітну взаємодію і вважається сучасною фізикою незмінної і непорушною, що лежить в основі наукового розуміння світобудови. Однак роботи Джона Веба показали, що це не так. Він підкреслює, що виявлені австралійським вченим факти свідчать про те, що закони фізики носять відносний характер і залежать, в тому числі, від місцезнаходження у Всесвіті об’єкта, який піддається вивченню і виміру.

Перетворення константи альфа в змінну величину позбавляє сучасну науку ще одного здавалося б непорушного положення – симетрії Лоренца, яка говорить про те, що закони фізики ідентичні на всьому просторі Всесвіту. Вона лежить в основі спеціальної теорії відносності Ейнштейна і постулату про незмінність швидкості світла.

Зараз, пише тижневик, і ці положення сучасної фізики, включаючи постійну величину швидкості світла, поставлені під сумнів. Ще один можливий наслідок відкриття Веба – підтвердження так званої струнної теорії всесвіту, яка передбачає наявність паралельних світів.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.