Землетрус
Японія чекає землетрус

Влада Японії сьогодні оголосила екстрене попередження у зв’язку з загрозою виникнення сильного землетрусу на острові Хонсю. Згідно щойно переданій теле-і радіокомпаніями оголошенню, воно можливе на території префектур Ніїгата, Нагано і Гумма.

Раніше вранці три землетруси магнітудою від 3,3 до 4,5 відбулися з невеликим інтервалом в центральній частині Хонсю, у зоні яких виявилася найбільша у світі АЕС “Касівадзакі-Каріва”.

Про потерпілих і руйнування не повідомляється, загрози цунамі немає. За даними національного метеорологічного управління, епіцентр землетрусів знаходився в точці з однаковими координатами в районі Дзеецу (префектура Ніїгата), їх осередки залягали на глибині близько 20 км. Найсильніші коливання поверхні відчули жителі низки районів Ніїгати на узбережжі Японського моря. Підземні поштовхи меншої сили відзначені у 6 інших регіонах в центрі Хонсю, у тому числі префектурі Фукусіма, де підвищена сейсмічна активність спостерігається вже кілька діб поспіль.

За даними влади, землетрус не створив проблем для автомобільного та залізничного транспорту. Два діючих реактора АЕС “Касівадзакі-Каріва” працюють у нормальному режимі. Ця станція була зупинена в липні 2007 року через сильний землетрус. Сім її реакторів загальною потужністю 8200 МВт, які забезпечували 7,5% енергопотреб Токіо, були тоді законсервовані для ремонту обладнання та підвищення сейсмостійкості. Виконання цих робіт дозволило у січні частково відновити роботу АЕС.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.