Свободи слова в Україні практично не залишилось

Попри усі заспокоювання нової влади та особисто Президента Віктора Януковича в Україні ведеться серйозний наступ на свободу слова – про це заявляють світові експерти.  У щорічному рейтингу свободи слова “Репортерів без кордонів” Україна впала на 42 позиції.

Як повідомила представник цієї міжнародної організації в Україні Оксана Романюк, Україна  посіла в рейтингу 131 місце між Іраком та Ізраїльськими територіями.

Як відомо, у 2009 Україна розділила 89 місце разом з Сенегалом.

У щорічному “Індексі свободи слова-2010″ розглядається 178 країн. Перші місця в рейтингу традиційно посіли країни північної Європи – Фінляндія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, та Швеція, повідомляє “Телекритика”.

Росія покращила свою позицію до 140 зі 153 у 2009 році, Польща піднялась на 32 місце з 37, а Білорусь впала до 154 позиції зі 151.

“Міжнародна правозахисна організація вважає, що Україна платить ціну за численні порушення свободи слова, які поширились по всій країні з лютого 2010, коли Віктора Януковича було обрано президентом”, – йдеться у повідомленні.

“Ці порушення одразу зіткнулись з байдужістю місцевої влади. Що ще гірше, про своє повернення просигналізувала цензура, особливо в аудіо-візуальному секторі. Цензура та серйозний конфлікт інтересів ставлять під загрозу плюралізм ЗМІ в Україні”, – зазначили у організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.