кредити
В Україні навищий у Європі рівень протермінування кредитів

В Україні навищий у Європі рівень протермінування кредитів.

« За українськими стандартами, протерміновані кредити у нашому кредитному портфелі складають 12%, якщо порівняти з іншими країнами – це не так багато. Але якщо застосувати міжнародні стандарти, якими керуються інші країни, то за оцінками експертів, наш кредитний портфель поганий на 35%», – повідомив голова ради директорів «Провідних мінародних фінансових установ» Володимир Лавренчук, доповідаючи про проблемні кредити в Україні під час Х Міжнародного економічного форуму у Трускавці на Львівщині.

За його словами, підходи різняться не лише у кількісному вимірі. “За міжнародними стандартами, кредитний портфель вважається поганим, якщо він не обслуговується 180 діб, якщо ж платежів по кредитах немає півроку, він вважається таким, за яким треба формувати резерви. Рівень протермінування за кредитами в Україні є найвищим у Східній Європі, і в Європі загалом”, – заявив Лавренчук.

Лавренчук повідомив, що “умови українського судочинства та податкова модель не спонукають, а навпаки блокують досудове врегулювання спорів між банками і позичальниками щодо списання проблемних кредитів”.

Джерело zaxid.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.