шлам
Аварію резервуару зі шламом можна було передбачити

14 жовтня. Екологічну катастрофу в Угорщині, що послідувала за розливом отруйних хімічних речовин з резервуара заводу Magyar Aluminium, можна було запобігти. Керівництву компанії-власника підприємства MAL було відомо про аварійний стан резервуару, але воно змушувало робочих мовчати про це під загрозою звільнення.

Нагадаємо, 5 жовтня на алюмінієвому підприємстві Magyar Aluminium недалеко від міста Айка в Угорщині завалилася стіна резервуару, де зберігався червоний шлам. Назовні вилилося від 700 тисяч до 1 мільйона тонн отруйної хімічної рідини. Вісім осіб загинуло, один пропав без вісті, більше 120 отримали поранення. Угорській владі довелося евакуювати населення (понад 3 тисячі осіб) ряду прилеглих селищ, один з яких – Колонтар, був повністю затоплений шламом. Отруйні відходи потрапили також у притоки річки Дунай.

У середу був заарештований керівник компанії MAL Magyar Aluminium, що володіє заводом, Золтан Баконія. Як з’ясували угорські ЗМІ, двадцять співробітників підприємства вже дали свідчення проти нього. Зокрема, робітники і технологи стверджують, що Баконію був добре відомий стан резервуару, в стінах якого були тріщини. Однак він змушував співробітників мовчати про це, погрожуючи їм звільненням.

Крім цього з’ясувалося, що керівництво підприємства економило і на страховці – так, воно застрахувало збиток від руйнування резервуара всього-на-всього на суму в 73 тисячі євро.

Як заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, кримінальну справу відносно керівництва алюмінієвого заводу буде продовжено, а саме підприємство перейде на два роки під державне управління. В інспекторів великі побоювання викликають інші резервуари з червоним шламом, в стінах яких також були виявлені тріщини.

Як повідомлялося, робочі на заводі помітили, що на одній зі стін резервуара, в якому зберігалися відходи, почали з’являтися нові тріщини. Рятувальники заявили, що резервуар не можна полагодити, тому вони почали будувати аварійну дамбу, яка допоможе запобігти повторному витоку. За прогнозами рятувальників, резервуар може зруйнуватися протягом кількох днів або тижнів. Щоб запобігти повторення катастрофи, рятувальники і військовослужбовці угорської армії спішно будують кілька дамб.

Втім, незважаючи на це, 15 жовтня алюмінієвий завод почне знову працювати, оскільки його простій завдає величезних фінансових збитків.

За матеріалами Nachrichten.at

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.