Традиція стала табу

29 жовтня. Єгипет. Влада Олександрії, міста яке має стати першим некурящим містом Єгипту, оголосила справжню війну кафе, що згідно з традиціями подає кальян.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, поліція Олександрії – другого за величиною міста Єгипту – проводить постійні рейди по кафе, конфіскує кальяни, і навіть закриває деякі заклади. Штраф для кафе сягає 30 тисяч єгипетських фунтів (5 тисяч 260 доларів), а для любителів пустити дим в одну тисячу (175 доларів).

Однак традиція збиратися ввечері в кальянних для чоловічої розмови виявилася сильнішою за заборону влади. Кальянні кафе на свій страх і ризик продовжують працювати, а їхні вірні клієнти як і раніше проводять вечора в компанії з ароматним димом.

Хоча і ті, й інші визнають, що народу в кафе стало помітно менше, а ціна кальяну зросла.

Влада не збирається відступати і має намір домагатися суворого виконання свого рішення, в тому числі за допомогою силових методів.

“Ми не маємо наміру відступати від свого рішення заборонити курити кальян у міських кафе”, – сказав газеті “Аш-Шарк аль-Аусат” губернатор Олександрії Адель Лябіб. За його словами, у кальянних було п’ять місяців у запасі, щоб пристосуватися до нових правил і перепрофілюватися.

Губернатор додав, що найближчим часом поетапно буде вводитися заборона на куріння сигарет на вулицях Олександрії, в громадських місцях, державних установах.

У той же час, за словами директора великого олександрійського кафе “Ат-Тігарія” Саміра Абдалли, після заборони на куріння кальяну кафе спорожніли, “тому що чай і каву люди можуть випити й у себе вдома”.

“Це рішення завдало величезної шкоди кафе, які несуть безпрецедентні збитки”, – пояснив Абдалла.

Його підтримали і відвідувачі кальянних, на думку яких, в місті безліч більш гострих проблем, на яких варто було б зосередити увагу міської влади, наприклад, екологія.

На думку курців, кальянний дим не так шкідливий, як цигарковий, оскільки він охолоджується і очищається, проходячи через воду в колбі, перш ніж потрапити в легені курця. Але єгипетські вчені в ході недавнього розслідування розвіяли ці ілюзії. За їх даними, споживання всього 25 грамів тютюну за допомогою кальяну прирівнюється до викурювання 60 звичайних сигарет. Тобто викурювання звичайної порції кальянного тютюну завдає не менше шкоди, ніж три пачки сигарет.

Єгипет в червні цього року почав поетапну реалізацію проекту по забороні куріння у громадських місцях. Першим містом, де вводиться заборона на куріння, стала Олександрія.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.