страва весілля їжа
Азербайджан хоче заборонити сільські весілля через отруєння

30 жовтня. Азербайджан. У зв’язку з серйозними випадками отруєнь на сільських весіллях, що мають масовий характер, в Азербайджані слід заборонити проведення весільних урочистостей в домашніх умовах. Про це повідомили в Республіканському центрі гігієни і епідеміології країни.

У минулий четвер на сільському весіллі в Худатському районі Азербайджану сталося масове отруєння, в результаті більше 30 людей звернулися зі скаргами лікарню міста, їм було поставлено діагноз отруєння.

Це не перший випадок масового отруєння на сільських весільних урочистостях, що відбулися в Азербайджані. За інформацією місцевих ЗМІ, такі випадки харчових отруєнь реєструються останні три роки.

“Не можна ризикувати здоров’ям людей і далі дозволяти проведення великих урочистостей, як весілля, у домашніх умовах, – сказав заввідділом гігієни та харчування Центру Імран Абдуллаєв. – Приготуванням їжі для гостей повинні зайнятися професійні і здорові кухарі”.

За його словами, найчастіше на великих урочистостях, при приготуванні їжі не дотримуються елементарних санітарних норм, при виготовленні страв можуть бути використані м’ясо, птиця, риба та інші продукти, що не пройшли контроль на якість. Також на цих весіллях залишається невідомим, хто і яким чином готує закуски і страви, чи не хворіють кухарі якими-небудь захворюваннями, чи миють вони руки перед процесом приготування їжі, зазначив санітарний лікар Центру.

Крім того, на його думку, на таких весіллях при приготуванні страв не завжди дотримується рецептура.

“Відсутність масових отруєнь в будинках урочистостях, ресторанах полягає в тому, що в них є відповідні умови для приготування і зберігання страв, – сказав Абдуллаєв. – У домашніх умовах їжу зберігають при кімнатній температурі, внаслідок чого вона незабаром псується, і її вживання може завдати серйозної шкоди організму людини”.

За його словами, при випадках масових отруєнь важко знайти винних і притягнути їх до відповідальності.

Джерело Trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.