Київська міська рада
У Києві впровадать міські лікарняні каси

8 жовтня. Київ. Всупереч Конституції та законам України столична влада намагається легалізувати платну медицину. Про це свідчить рішення колегії КМДА від 8 жовтня 2010 р. «Про створення у місті Києві Муніципальної лікарняної каси».

Таку думку висловив секретар фракції «Блок Юлії Тимошенко» у Київській міській раді Олексій Давиденко, повідомляє прес-служба БЮТ.

Олексій Давиденко переконаний, що створення у столиці лікарняних кас суперечить Основному закону України та поступово спричинить появу платної медицини.

«На яких підставах і з якою метою створюється міська лікарняна каса? Жоден закон їх існування не передбачає, більш того, Конституція – пунктом про доступність безкоштовної медицини для всіх громадян України – прямо заперечує. Невже КМДА вирішила ставити якісь протиправні експерименти на столичних мешканцях?» – обурився Олексій Давиденко.

«Наступним кроком за створенням лікарняних кас може стати поява дошкільних кас і кас молодших класів школи, а отже й платної базової освіти. Знову таки – всупереч Конституції», – висловив припущення Олексій Давиденко.

Політик зазначив, що навряд чи факт створення лікарняних кас закриє не менш протизаконну мережу заохочення працівників галузі охорони здоров’я, популярну нині у столиці.

«Відповідно, хворим киянам доведеться сплачувати двічі – і в касу, і в руки?» – запитав Олексій Давиденко.

Секретар фракції БЮТ також переконаний, що за ті внески, які запропоновані міською адміністрацією для лікарняних кас –  щомісяця по 30 грн. для дорослих, по 15 грн. – для студентів та по 10 грн. – для дітей – надавати якісні медичні послуги та купувати справді ефективні медпрепарати неможливо.

«Влада переконує, що внески до лікарняних кас будуть добровільними. Проте на мою думку це ні що інше, як нова інтерпретація популістської риторики Черновецького «багаті заплатять за бідних». Адже враховуючи вартість внесків, для реальної допомоги хворим, сплачувати їх мають і всі здорові кияни», – зазначив депутат.

Політик переконаний: із цього проекту рішення КМДА, підписаного новим начальником Головного управління охорони здоров’я Р.Моїсеєнко, абсолютно очевидно, що її призначено на посаду не для наведення порядку у медицині, а для впровадження платних послуг всупереч положенням Конституції.

«Новопризначений керівник управління вже з перших днів порушує Конституцію, де чітко сказано, що медичне забезпечення не лише киян, але й українців в цілому, є безкоштовним,  і пробує запровадити платну медицину», – констатував депутат.

Олексій Давиденко нагадав, що рішення про створення Муніципальної лікарняної каси було оголошено 8 жовтня під час розширеного засідання Колегії КМДА під головуванням першого заступника голови міськадміністрації Олександра Попова.

Comments

  1. Голубченко совсем расслабился, делать нихрена не хочет. Задембелевал, короче. Попову совет – гнать пид три чорты! liveinternet.ru/users/golub4enko

  2. “Буде запроваджена система лікарняних кас, що зроблять медицину якісною і доступною для всіх громадян.”-ЦИТАТА З ПРОГРАМИ Юлії Тимошенко. Однопартійці не підтримують лідера?

  3. А ще пожарку та міліщію зробити платною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.