Умберто Еко

31 жовтня. Новий роман Умберто Еко “Празький цвинтар” вийшов у світ. Першим його прочитають італійці. Книга обсягом 528 сторінок видана величезним для Італії накладом в 200 тис. екземплярів.

Головним героєм роману є такий собі капітан Сімоніні, авантюрист і шпигун. За словами Еко, він прагнув зробити капітана Сімоніні “найвідштовхуючим циніком світової літератури”. У книзі пов’язуються між собою багато історичних подій, такі як справа Дрейфуса, Паризька комуна, Рісорджіменто (період боротьби за політичне об’єднання Італії) та інше. За твердженням автора, всі персонажі в романі, крім головного героя, існували насправді.

Однією з головних тем роману стало зародження сучасного антисемітизму, зокрема виготовлення “Протоколів сіонських мудреців” – підробленого збірника текстів, за допомогою якого його творці (скоріш за все, російський журналіст Матвій Головінський, що жив у Франції) розраховували “довести” існування всесвітньої жидомасонської змови . Фігурує в назві роману кладовище – це Старе єврейське кладовище в центрі Праги, де похований, зокрема, Ієгуда Лев бен Бецалель, головний равин Праги на межі XVI-XVII століть, творець легендарного голема.

“Празький цвинтар” – шостий роман Умберто Еко. Він вийшов рівно через 30 років після його дебютного художнього твору – “Ім’я троянди”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.