
13 жовтня. Київ. Минулий місяць став першим після кризи, коли банки помітно збільшили портфель гривневих кредитів, виданих населенню. За даними НБУ, у вересні фінансові установи надали фізособам кредитів у нацвалюті на 466,1 млн. грн. більше, ніж було погашено за цей же час (зростання портфеля – 0,8%).
Це більш ніж у вісім разів перевищує аналогічний показник за липень-серпень (період, коли портфелі вперше перестали скорочуватися). Вересневе зростання кредитного портфеля, номінованого в нацвалюті, обумовлене в першу чергу активізацією споживчого кредитування і видачею нецільових кеш- і карткових кредитів.
«Почався новий діловий сезон. Ряд банків вийшли на ринок з пропозицією взяти кредит на споживчі потреби. Судячи з усього, населення активно відгукнулося на можливість знову купувати техніку в борг», – відзначає начальник департаменту роздрібного продажу Укрсиббанку Іван Істомін.
Банкіри умовно поділяють фінустанови, що видають кредити на купівлю побутової техніки та електроніки, на дві групи. Перші – це банки, для яких роздрібне кредитування є профільним: Дельта Банк, «Ренесанс Кредит», «Російський стандарт», Платинум Банк. Вартість споживчих кредитів, що вони дають, зараз становить 60-100% річних.
Другі – це банки, що займаються споживчим кредитуванням на прохання своїх великих корпоративних позичальників. “Є банки, які самі по собі, можливо, і не почали кредитувати покупку телевізорів і телефонів, але супермаркети побутової техніки – це їхні великі клієнти. І вони умовляють банки розгорнути кредитування, щоб поліпшити свої показники і мати можливість обслуговувати кредит у цьому ж банку», – пояснює експерт.
Джерело Дело