гроші
Попереду України грузини та білоруси

17 жовтня. Швейцарія. Швейцарський банк Credit Suisse оприлюднив щорічний звіт Global Wealth 2010, згідно з яким Україна в рейтингу найбагатших країн світу посіла передостаннє місце серед 40 європейських держав.

Згідно з даними звіту, середній розмір статку громадянина України становить $2700, що лише на $ 200 більше, ніж у найбіднішій державі Європи – Молдові. Разом з тим за останнє десятиліття середній молдаванин збільшив свій статок у майже чотири рази, в той час як українець – у три.

За даними Credit Suisse, серед безпосередніх сусідів України найбагатшими виявилися громадяни Польщі, середній дохід яких становить $ 28,6 тис, Угорщини- $ 26,6 тис. і Румунії – $ 12,4 тис. Середній дохід росіян склав більше $ 10 тисяч, що в шість разів більше показників 2000 року, а білорусів – $ 6 тисяч, що майже втричі більше. Українці виявилися біднішими грузин, середній статок яких склав більше $ 13 тис, китайців – більше $ 17 тис і турків – майже $ 25 тис.

Дані звіту свідчать, що максимальний розмір статку українців був досягнутий в 2007 році, коли в середньому становив $ 6 тис, але в наступному році – через світову кризу – він впав до $ 4 тис., а в минулому році – до $ 2,5 тис .

Експерти Credit Suisse підрахували, що в цілому з 2000 по 2010 рік особистий добробут всіх жителів планети зріс більш ніж на 40%, і оцінюється приблизно в $ 200 трлн. У середньому кожен став багатшим на 43% і має статок у 43,8 тис. доларів.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.