лікар
Українські лікарі живуть на 200 доларів в місяць

27 жовтня. Середня заробітна плата лікарів в Україні становить 199 доларів на місяць. Це у 1,5 разів нижче ніж у Білорусі і в 35 разів менше ніж заробляє американський лікар.

Про це свідчить дослідження, проведене mojazarplata.com.ua.

Автори дослідження вважають, що через такий низький рівень зарплати, українські лікарі схильні до еміграції.

«Через низьку зарплату, близько 3,5 тисяч чеських лікарів у цьому році виїхали на заробітки до країн Західної Європи, Азії та США. Тим самим, вони звільнили робочі місця для українців», – зазначено в дослідженні.

За даними дослідження, зарплата лікаря в Білорусі складає $338,5, у Росії – $586, в Чехії – $1615, в Голландії – $6307, а в США – $7215.

Нагадаємо, з 1 січня 2010 р. в Україні набула чинності постанова Кабміну Україні від 29 грудня 2009 р. № 1418 «Про затвердження порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям та фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних і комунальних закладів охорони здоров’я». Тепер до стажу роботи, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається час роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров’я України, СРСР і союзних республік СРСР на посадах лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою.

Також уряд у вересні 2010 р. уряд встановив 15%-ву надбавку до окладу молодшим медичним сестрам в будинках для людей похилого віку, пансіонатах для ветеранів війни та праці, в будинках-інтернатах та дитячих будинках. Прем’єр-міністр Микола Азаров пообіцяв, що щомісячна надбавка в середньому буде становити приблизно 200 грн. А міністр охорони здоров’я Зіновій Митник заявив, що уряд буде домагатися підвищення рівня соціальної захищеності лікарів, а також підвищення фінансування галузі на 10%.

«Але якщо врахувати, що раніше на охорону здоров’я направляли менше 3%, то навряд чи варто очікувати значимої надбавки до зарплат», – резюмували автори дослідження.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.