час, годинник
31 жовтня міняємо час на годину назад

21 жовтня. Щорічно в останню неділю жовтня в багатьох країнах Європи і в Україну здійснюється переведення годинників на зимовий час.

У 2010 році такий переклад запланований на 3 годину ночі з 30 на 31 жовтня. У цей час стрілки переводяться на одну годину назад.

Основний мотив переведення годинників на зимовий час і зворотного перекладу на літній – економія електроенергії, що становить до 2% річного її споживання.

Переведення годинників на зимовий час регулярно проводиться в Україні починаючи з 1981 року. Усього ж у світі перевід годинників на зимовий час здійснюють 110 держав, включаючи країни Євросоюзу і більшість штатів США.

За різними мотивами від переведення стрілок годинника на зимовий час відмовилися Китай, Японія, Південна Корея і деякі інші країни.

Переведення годинників на зимовий час несе позитивний економічний ефект. Кожна з 110 країн, де він має місце, економить близько 2% річного споживання електроенергії. Така економія позитивно позначається і на екології, адже скорочуючи споживання електрики, країни скорочують і шкідливі викиди в атмосферу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.