Уго Чавес Віктор Янукович
Янукович домовився з Чавесом про видобуток нафти

18 жовтня. Київ Президент України Віктор Янукович і Президент Венесуели Уго Чавес домовилися про видобуток нафти і газу українськими компаніями у Венесуелі.

Про це заявив Віктор Янукович на прес-конференції з Уго Чавесом.

Крім того, Віктор Янукович повідомив, що Венесуела найближчим часом транспортуватиме нафту до Білорусі з портів Чорного моря через Україну.

“Ми домовилися про те, що Україна почне видобуток нафти у Венесуелі, і це буде одним з пріоритетів наших відносин. Що стосується транспортування нафти у бік Білорусі – ми її транспортуватимемо стільки, скільки вона поступатиме в чорноморські порти України. Я не говоритиму про обсяги, що сьогодні ми цю нафту транспортуємо в цистернах, але найближчим часом ми перейдемо на транспортування по нафтопроводу – це наш план, ми його виконаємо”, – заявив Віктор Янукович.

Президент також додав, що досягнута домовленість про сумісне вирішення питань по транспортуванню нафти “в трикутнику Венесуела-Україна-Білорусь”. Віктор Янукович також заявив, що транспортування нафти по нафтопроводу не протирічить інтересам Російської Федерації.

Янукович також заявив про домовленість з Уго Чавесом щодо створення найближчим часом робочої групи, яка виробить Дорожню карту співпраці двох країн.

“Пропоную ухвалити зараз таке протокольне рішення і доручити нашим урядам негайно почати цю роботу”, – сказав глава держави.

Нагадаємо, 29 вересня ц.р. міністр транспорту і зв’язку Костянтин Єфименко заявляв, що Україна транспортує 9 млн т венесуельської нафти для Білорусі в 2011 р. Крім того, за словами міністра, в 2010 р. планується транспортувати до Білорусі 1,5 млн т нафти.

Україна почала приймати венесуельську нафту для Білорусі 25 квітня 2010 р.

Відзначимо, тариф на транспортування венесуельської нафти до Білорусі з Одеси в Мозирський НПЗ складає 0,27 дол. за 10 т на 100 км.

За даними фахівців, на кінець 2009 р. запаси нафти у Венесуелі складали 99,4 млрд бар. (7,9% від світових запасів), видобуток нафти – 2566 тис. барр. на день.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.