Україна, мапа
Україна 69-та у світі

27 жовтня. Україна зайняла 69 місце в рейтингу процвітаючих країн. Росію обігнали Казахстан і Білорусь.

Опублікований рейтинг національного добробуту країн, який щорічно складає британський незалежний науково-дослідний інститут Legatum спільно з Oxford Analytica і Gallup World Poll Service.

Згідно з висновками їх експертів, позиції найбільш процвітаючих другий рік поспіль не здають країни Північної Європи. Несподіваний “прорив” зафіксований серед держав СНД.

У цьому році на вершині рейтингу виявилася Норвегія, тоді як колишня лідері 2009 року Фінляндія опустилася на третє місце. Друге посіла Данія.

У першу десятку потрапили також Швеція (6), Швейцарія (8) і Нідерланди (9). Четверте і п’яте місця дісталися Австралії та Нової Зеландії, Канада зайняла сьоме, а США – десяте.

Росія піднялася на шість пунктів і розташувалася на 63-му місці, між Марокко (62) і Філіппінами (64). При цьому абсолютно несподівано її значно обігнав Казахстан, який опинився на 50-му місці, а також Білорусія, якій дісталося 54-е.

Україна удостоїлася в рейтингу лише 69-го місця (воно рік тому належало самій Росії), Узбекистан – 76-го, Молдова – 86-го. При цьому інших країн, у тому числі Грузії, в списку взагалі не виявилося.

Країни Балтії розподілилися на 30-х і 40-х позиціях, лідерство серед них належить Естонії (35), за нею слідує Литва (42) і лише потім Латвія (47).

Всього в списку 102 позиції, і, на відміну від попереднього рейтингу, кожна країна займає окрему позицію.

Практично всю останню десятку займають африканські країни, за винятком Ємену (105) і Пакистану (109). 108-й рядок дісталася Центрально-Африканській Республіці і найостанніша – Зімбабве.

Як роз’яснюється на сайті рейтингу, Legatum Prosperity Index – це єдина в світі глобальна оцінка багатства і благополуччя країн.

На відміну від інших подібних досліджень, які базуються на актуальних даних, Prosperity Index оцінює фактори процвітання з точки зору їх впливу на економічне зростання і довгострокове благополуччя населення.

Джерело Newsru.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.