
До 2015 року Україна планує збільшити частку «зеленої» енергетики в енергобалансі країни з нинішніх 6% до 20%. Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв на 7-му саміті «Ялтинської європейської стратегії».
За словами Клюєва, пріоритет віддається гідро-, вітровій та сонячній енергетиці, тоді як в даний час практично вся «зелена» енергетика в Україні представлена великою гідроенергетикою.
На сьогоднішній день в Криму запущена перша сонячна електростанція. На першому етапі її потужність становить 7,5 МВт. До лютого 2011 р. її потужність планується довести до 200 МВт, а через 2 роки – до 1 000 МВт.
При цьому Крим володіє кращим потенціалом для сонячної енергетики, тому що рівень сонячної радіації тут становить 1 500 Вт на 1 кв м.
Другим сприятливим місцем для розвитку сонячної енергетики є Одеська, Херсонська та Миколаївська області. У регіоні також планується створити 1 000 МВт сонячних генераційних потужностей.
Введення нових потужностей сонячної енергетики скоротить споживання близько 6 млн т умовного палива.
Крім того, в АРК і на берегах Азовського і Чорного морів планується побудувати 1 000 МВт вітрових енергогенеруючих потужностей, на території Донецької та Луганської областей – ще 1 000 МВт.
На сьогоднішній день підписані угоди по двох інвестиційних проектах з будівництва в Україні вітрових електростанцій, а на заводі «Південмаш» уже освоєно виробництво вітроагрегатів.
Завдяки вітровій енергетиці України зможе замінити 21 млн т умовного палива.
Малу гідроенергетику планується розвивати в Західній Україні, де є велика кількість гірських річок. Уряд планує за рахунок будівництва нових потужностей малої гідроенергетики замінити ще 3 млн т умовного палива.
Джерело Top.lg