Верховна рада законом про Кабмін додала повноважень Президенту

7 жовтня. Київ. Верховна Рада ухвалила закон про Кабмін. За це рішення проголосувало 252 депутати, зокрема, 175 “регіоналів”, 4 БЮТівці, 5 НУНСівців, 27 комуністів, 20 депутатів з Блоку Литвина і 21 позафракційний.

Згідно з ухваленим законом, зокрема, вносяться зміни у порядок призначення і звільнення керівників силових структур.

Так, генпрокурор призначається на посаду за згодою Верховної Ради та звільняється з посади президентом (у попередній редакції – звільняється президентом за згодою парламенту).

Служба безпеки України підпорядкована президенту (у попередній редакції – президенту і підконтрольна Верховній Раді).

Голова СБУ призначається на посаду та звільняється з посади президентом (у попередній редакції – призначається Верховною Радою за поданням президента).

В одному з пунктів виключається також контроль Верховної Ради за діяльністю Служби безпеки України. У новому законі записано лише, що голова СБУ щорічно подає Верховній Раді звіт про діяльність Служби безпеки.

Крім того, Кабмін позбавляється повноважень при призначенні голів держадміністрацій. Тепер президент призначає їх одноосібно, а не за поданням Кабміну.

Водночас в опозиції стверджують, що новий проект закону про Кабмін суттєво звужує повноваження парламенту навіть у порівнянні з тим, як було до політичної реформи.

НУНСівець Анатолій Гриценко під час обговорення заявив, що з ухваленням нового закону про Кабмін відбувається обмеження повноважень уряду, Верховна Рада втрачає контроль за силовими структурами, за бюджетом, а президенту надаються повноваження, “про які Кучма і не мріяв”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.