шлам
Угорський завод відновив роботу

16 жовтня. Будапешт. Увечері в п’ятницю угорський завод Ajka Timfoldgyar (Magyar Aluminium), аварія на якому призвела до однієї з найбільших екологічних катастроф, відновив роботу.

Перезапуск технологічного процесу займе близько чотирьох днів, і у вівторок 19 жовтня глиноземний завод вийде на повну потужність, розповів представник місцевого МНС.

Тим часом в населений пункт Колонтар почали повертатися мешканці, евакуйовані через розлив отруйного червоного шламу. Журналістів у п’ятницю туди не пускали, відзначає агентство.

Нагадаємо, аварія на заводі Ajka Timfoldgyar сталася 4 жовтня, коли понад мільйон кубометрів червоного шламу витекло з резервуара. Токсичні відходи затопили сорок квадратних кілометрів навколишніх земель, у тому числі кілька населених пунктів на заході Угорщини. Внаслідок аварії загинули дев’ять людей і близько півсотні залишаються в лікарнях, деякі з них знаходяться у важкому стані.

Виконавчий директор компанії MAL, що володіє заводом Ajka Timfoldgyar (Magyar Aluminium), був на якийсь час заарештований, а потім відпущений під заставу. Повідомлялося, що підприємство, на якому працюють близько 1100 чоловік, буде тимчасово переведено під управління держави.

Джерело АР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.