Уго Чавес
Чавеса цікавлять українські літаки і нафта

18 жовтня. Київ. Відео. Президент Венесуели Уго Чавес у понеділок розпочинає свій дводенний візит в Україну.

Він прагне прозондувати варіанти збуту венесуельської нафти європейським споживачам та можливості купівлі українських літаків АН.

Офіційна програма візиту Уго Чавеса передбачає зустріч із президентом України Віктором Януковичем та ознайомлення заокеанського гостя “з виробничими потужностями Авіаційного науково-технічного комплексу імені Антонова”.

Директор українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов порадив Януковичу не дратувати Вашингтон надмірно теплим прийомом Чавеса.

Експерт заявив пресі, що Захід “може насторожитися ще більше, якщо побачить, що Київ прагне тісніших стосунків із державою, яку США і Євросоюз не сприймають”.

Натомість кандидат політичних наук Олександр Палій в інтерв’ю “Deutsche Welle” нагадав, що, на відміну від таких країн, як Іран, Венесуела не є об’єктом міжнародних санкцій і з нею тісно співпрацюють чимало європейських  країн, які є союзниками США.

Палій вважає, що під час свого турне пострадянськими країнами Чавес вивчає можливості транзиту через українському територію до Білорусі своєї нафти.

І тут йому необхідно зрозуміти, чи є нинішня українська влада самостійною і незалежною від Москви, аби гарантувати Венесуелі та Білорусі надійний транзит українськими нафтогонами до 10 мільйонів тонн нафти на рік.

Відвідини Чавесом АНТК ім. Антонова Палій пояснив цікавістю венесуельського лідера до українських літаків.

Український експерт зазначив, що Україна здатна самостійно виробляти нові літаки серії АН і має проблеми лише з їхнім збутом на світовому ринку.

Відео.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.