канатна дорога
У Вірменії відкрили найдовшу у світі канатну дорогу

16 жовтня. Вірменія. Найдовша в світі реверсивна канатна дорога протяжністю 5,7 кілометра відкрилася в суботу на півдні Вірменії.

Першими її пасажирами стали президент країни Серж Саргсян, католікос Гарегін Другий і шестеро дітей із прилеглих до канатної дороги сіл. Офіційно канатна дорога, що розташована в сюникскій області недалеко Татевского монастиря, буде відкрита з 23 жовтня.

Запуск канатної дороги вважається стартом проекту «Відродження Татев», що реалізується Фондом національної конкурентоспроможності Вірменії. Проект передбачає створення туристичних інфраструктур, його загальна вартість складає $45 мільйонів. Одночасно з будівництвом канатної дороги відновлювалася і 26-кілометрова ділянку дороги, що веде до монастиря Татев.

Як повідомляється на сайті проекту, канатна дорога складається з трьох опор, встановлених між двома станціями. Одна із станцій розташована на пагорбі над селом Алідзор, а інша – недалеко від Татевского монастиря. Максимальна швидкість руху кабіни місткістю до 25 чоловік складає 37 кілометрів на годину, дорога в один бік займе близько 11 хвилин. Максимальна висота канатної дороги над ущелиною становить 360 метрів.

Джерело Rambler

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.