Версаль
Виставки перенесуть з залів у сад або оранжерею

Виставок сучасного мистецтва в залах Версальського палацу більше не буде, повідомляє в п’ятницю The Art Newspaper з посиланням на директора державного музею Версаль, Жан-Жака Айагона.

Це рішення з’явилося після скандалу, що розгорівся навколо виставки скандального художника японського походження Такаші Муракамі. Проти розміщення яскравих пластикових об’єктів в королівському палаці XVII століття протестували цілих дві асоціації, Versailles Mon Amour (VMA) і Рада захисників Версаля (Coordination Defense de Versailles).

Свої підписи проти виставки Муракамі поставило більше 12 тисяч чоловік, у тому числі – нащадок короля Людовика XIV,який створив палац, принц Сікст-Анрі де Бурбон.

Захисники Версаля провели навіть демонстрації, закликаючи до вигнання із залів музею “паразита, що живиться мистецтвом попередників”.

Нинішнє рішення дирекція музею вважає не поступкою скандалістам, а всього лише мірою, яка дозволить надалі уникнути скандалів.

“До тих пір, поки Жан-Жак Айагон залишиться головою Версаля, тут будуть проходити виставки сучасного мистецтва. Тим не менш, в 2011 році ми, можливо, розмістимо експозицію де-небудь в іншому місці – наприклад, в Оранжереї або в садах”, – наводить The Art Newspaper слова представника музею.

Кому саме буде присвячена виставка в наступному році, невідомо, а на 2012 рік намічена масштабна ретроспектива італійського художника Мауріціо Каттелана. Поки ж об’єкти Муракамі залишаться у залах Версаля до кінця запланованого терміну – тобто, до 12 грудня.

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.