Світові ціни на рис ідуть вгору

27 жовтня. Значне зниження врожаю пшениці в світі може призвести до різкого коливання і подальшого зростання цін на рис у найближчі місяці, вважають експерти міжнародного дослідницького інституту рису (International Rice Research Institute).

Проблема посилюється великомасштабною повінню в сільськогосподарських регіонах Пакистану і посухою в Китаї, що в підсумку стало причиною зниження світового врожаю рису в цьому році на 5-10%.

“І хоча напруженість з постачаннями рису на світовий ринок є, проблема не так серйозна, як з пшеницею”, – цитує агентство AFP аналіз  філіппінського інституту.

“У той же час дана нестабільність і невизначеність негативно впливають на ціну рису, яка, найімовірніше, буде вкрай непередбачувана в найближчі місяці”, – вважають експерти.

Щоправда, на їхню думку, нинішня ситуація не повинна повторити кризу 2008 року, коли вартість рису була найвищою за останні 30 років.

Світові ціни на пшеницю злетіли в серпні до дворічного максимуму після того, як Росія, яка серйозно постраждала від посухи, ввела тимчасове ембарго на експорт пшениці. Через негоду менший урожай зернових зібрали в Україні, Казахстані і Канаді, які є одними з найбільших експортерів пшениці в світі.

Однак, згідно з прогнозом міністерства сільського господарства США, світове виробництво рису в 2010-2011 роках має зрости на 3,26% – до 455 мільйонів тонн.

Правда, експерти інституту вважають, що непоганий урожай рису не поліпшить ситуацію на ринку цієї сільськогосподарської культури, так як його найбільші виробники, Індія і Китай, не планують збільшити поставки рису на світовий ринок.

Відзначимо, що, зокрема, через значний ріст цін на продовольство очікується повторення продовольчої кризи у світі.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.