Хайнер Гайслер став посередником

23 жовтня. Німеччина. У Штутгарті (Німеччина) пройшла нова демонстрація протесту громадян проти реконструкції головного міського залізничного вокзалу, в якій взяли участь 50 тисяч чоловік.

Одночасно відбулася і демонстрація на підтримку вже реалізованого проекту, що зібрала близько 10 тисяч учасників. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Проект передбачає перетворення станції з тупикової і наземної – у підземну та наскрізну і передбачає будівництво нової траси для швидкісних поїздів з Штуттгарта в Ульм.

Протестуючі вимагають зупинки робіт та міського референдуму, оскільки вважають амбіціозний і дорогий проект невиправданою тратою бюджетних коштів, а знесення частини будівлі вокзалу, визнаного пам’ятником архітектури, – варварством.

Попередня вартість проекту – понад чотирьох мільярдів євро.

Протести тривають з кінця липня, коли почалися роботи зі знесення частини будівлі вокзалу. Між керівництвом проекту та протестуючими розпочалися переговори у спробі досягти компромісу – небувалий випадок в історії ФРН. Переговори – і це теж вперше в Німеччині, – транслюються як по регіональному телебаченню, так і в інтернеті. Посередником виступає за згодою сторін відомий політик Хайнер Гайслер.

Після першого і поки безрезультатного дня переговорів Гайслер заявив: “Я відчуваю себе наділеним довірою і вважаю, що ми повинні і зобов’язані продовжувати переговорний процес, який може стати прикладом для обговорення та прийняття подібних рішень у майбутньому”.

Джерело Радио Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.