Водний лабіринт

У Гатчинському музеї-заповіднику відтворений унікальний куточок парку – Водний лабіринт, створений ще за часів імператора Павла Першого, який довгий час знаходився в запустінні.

Як розповів сьогодні на урочистій церемонії відкриття лабіринту директор державного музею-заповідника “Гатчина” Василь Панкратов, тепер в Гатчині може бути відновлена традиція захоплюючих човникових прогулянок по заплутаних протоках лабіринту.

На реставраційні роботи, які почалися навесні поточного року, було виділено 20 мільйонів 700 тисяч рублів. За цей час фахівцям вдалося відреставрувати металеві пішохідні містки, відтворити історичний профіль доріжок, розчистити острови і водні протоки.

Невеликий, у два гектари, лабіринт складається з чотирьох острівців і системи каналів з виходом в Біле озеро. Водний атракціон був влаштований таким чином, що любителям човникових прогулянок було складно знайти вихід до озера через спеціально заплутану систему лабіринту з його поворотами і тупиками.

У 1881 році вже при імператорі Олександрі III дерев’яні містки через канали були замінені ажурними металевими переходами, які органічно вписалися в навколишній пейзаж. Автор усіх металевих мостів у гатчинському Палацовому парку – військовий інженер Людвіг Шперер.

Джерело Известия

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.