парламент
15 депутатів - вже фракція

8 жовтня. Київ. Голова Верховної Ради Володимир Литвин і перший заступник голови Ради Адам Мартинюк пропонують парламенту привести закон «Про регламент Верховної Ради» у відповідність до Конституції редакції 1996 року, виключивши з регламенту норму про імперативний мандат (заборона депутатам переходити між фракціями).

Про це йдеться в проекті закону №7199 «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради», зареєстрованому в Раді 7 жовтня.

Пропонується зберегти вимогу про формування фракцій мінімум 15 депутатами. У разі ж виключення або виходу депутата з фракції він стає позафракційним.

Законопроектом зберігається право позафракційних депутатів формувати депутатські групи з мінімальною кількістю депутатів у них 15 осіб. Пропонується визначити, що зареєстрована депутатська група має права фракції.

Окрім цього, передбачається виключення з регламенту всіх норм про коаліцію та опозицію. Пропонується також виключити з переліку повноважень спікера організацію роботи парламенту, координацію діяльності його органів, видачу розпоряджень щодо питань організації роботи Ради, у тому числі про порядок підготовки документів, координації діяльності комітетів, тимчасових спеціальних комісій.

Законопроектом пропонується доповнити перелік суб’єктів законодавчої ініціативи Національним банком згідно з Конституцією-1996.

Документом також пропонується визначити процедуру надання парламентом згоди на призначення Президентом прем’єр-міністра, а також порядок призначення і звільнення Радою з посад органів влади відповідно до Конституції.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний Суд відмінив закон №2222-IV «Про внесення змін до Конституції» від 8 грудня 2004, яким, зокрема, вводився імперативний мандат, і доручив органам державної влади привести законодавство у відповідність до Конституції 1996 року.

Джерело proua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.