Кожен градус чарки оподаткують

28 жовтня. Німеччина. Сьогодні, 28 жовтня, стало відомо, що прес-секретар з економічних питань фракції Вільних демократів (ВДП) у бундестазі Пауль Фрідхоф виступив з ініціативою ввести пропорційний податок на фортецю алкогольних напоїв, щоб знизити податкове навантаження на авіаперевезення.

Так, з напою міцністю 20 градусів пропонується стягувати податок у розмірі 20% від продажної ціни (нетто). З пива міцністю 4,5% буде братися 4,5% податку, а з пляшки 45-градусної горілки, відповідно, 45%, тобто майже половина від збутової нетто-ціни. До цього також треба додати податок на додану вартість.

Новий пропорційний податок на алкоголь, повинен, як це сталося з раніше схваленим урядом підвищенням податку на тютюн, замінити собою податки, які в іншому випадку лягли б на виробничу сферу.

Відповідно до прийнятої кабінетом Ангели Меркель масштабною програмою економії бюджетних коштів, енергоємні виробництва планувалося обкласти спеціальним “екологічним податком”, надходження від якого повинні були б поступово зрости і скласти 1,5 млрд євро на рік. Пізніше уряд прийшов до висновку, що це може загрожувати економіці і переклав податкові тяготи на курців.

Пропорційний податок на фортецю алкоголю, на думку авторів ініціативи, повинен у свою чергу частково замінити “екологічну мито на авіасполучення”, яке відповідно до урядової програми з економії бюджетних коштів повинні будуть платити німецькі авіаперевізники. Загальний обсяг надходжень від екологічного мита оцінюється в мільярд євро на рік. Зі свого боку ліберали з ВДП побоюються, що екологічний збір завдасть шкоди німецькій економіці.

Джерело Комерсант

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.