Львів
Львову - ще один музей

28 жовтня. Львів. Археологічні знахідки, що зберігаються у фондах львівських музеїв, мають стати основою для створення львівського археологічного музею. Про це повідомляє науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України.

На думку Олега Осаульчука, директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України, музей може стати одним з кращих в Україні.

«Те, що у Львові досі немає археологічного музею, як не парадоксально, є одночасно негативом і позитивом. Наше місто, як науковий осередок західного регіону, давно повинне мати такий музей. Адже тут зосереджено великі колекції археологічних матеріалів. Водночас, позитив ситуації у тому, що завжди краще створювати щось нове з нуля, враховуючи помилки інших. Це легше ніж пристосовувати стару структуру під нове бачення, – переконаний Олег Осаульчук.

Сьогодні археологічні знахідки в основному зберігаються у Львівському історичному музеї, музеї археології Львівського національного університету імені Івана Франка, відділі археології інституту українознавства імені І. Крип’якевича та у Винниківському краєзнавчому музеї. Однак 95% матеріалів лежать у фондах, і ні львів’яни, ні гості міста не мають шансу побачити їх в найближчі роки, оскільки існуючі експозиції, на жаль, оновлюють вкрай рідко. Ба більше, вже сьогодні фондові приміщення цих музеїв переповнені і артефакти фактично немає де зберігати.

«Переконаний, що у Львові можна створити музей археології не лише міста, а всього західного регіону, де окрему увагу приділять власне львівським артефактам. Думаю, потужний сучасний музей можна створити за п’ять-десять років, – резюмував Олег Осаульчук.

Щоправда, археологи переконані, що наразі у Львові ніхто не зацікавлений у створенні такого музею. На жаль, про археологію у Львові часто просто забувають. При цьому фахівці неодноразово наголошували, що в місті грубо порушується законодавство про охорону культурної та археологічної спадщини – як наслідок чимало пам’яток не вдається дослідити, а цінні артефакти назавжди втрачаються.

Джерело Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.