забудова
У разі порушення накладення штрафів як на забудовника, так і на контролера з боку держави

Містобудівний кодекс може бути прийнятий у листопаді. Про це заявив начальник Держархбудінспекції Олександр Бондаренко.

Він підкреслив, що прийняття декларативного принципу в будівництві, окрім значного спрощення дозвільних процедур, передбачає у разі порушення накладення штрафів як на забудовника, так і на контролера з боку держави.

З приводу суми штрафів він зазначив, що поки це питання необхідно обговорити з усіма учасниками процесу. «Але можна сказати, що за подання неправдивих даних плануються фіксовані штрафи, які визначаються на основі мінімальної зарплати», – сказав Бондаренко.

При цьому він зазначив, що штрафи будуть такими, щоб порушник був в змозі їх виплатити, і разом з тим вони стали б відчутні для керівника підприємства, для фізичної особи-виконавця, для архітектора проекту, інженера.

«Ми плануємо для фізичної особи за порушення нормативів при проектуванні, будівництві накладення штрафу в розмірі 20-30 мінімальних зарплат. За невиконання приписів – 10 мінімальних зарплат », – сказав він.

Бондаренко зазначив, що система декларативного принципу буде ефективною при відповідних змінах до Адміністративного кодексу, до закону про відповідальність і деякі статті з кримінальної відповідальності.

Джерело Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.