вибори, бюлетень
У Харкові немає бюлетенів для голосування

25 жовтня. Харків. Завершити друк бюлетенів за законом фабрика “Глобус” мала ще 21 жовтня, але у встановлений термін виборчі бланки суворої звітності Харківська міська виборча комісія так і не отримала. Сьогодні представники місквиборчкому проінспектували типографію та з’ясували що бюлетені не захищені від підробок.

За законом міська комісія має передати усі бюлетені дільничним комісіям не пізніше ніж за три дні до виборів. Разом з тим фабрика “Глобус”, з якою укладено договір на друк, у встановлений термін не вклалася. Чому це сталося та скільки ще залишилось надрукувати намагались з’ясувати на засіданні міської комісії. Але як виявилось цієї інформації не знає навіть голова комісії.

«- У договорі які терміни вказані виготовлення бюлетнів?
– Такі які повинні бути в законі.
– Тобто сьогодні. Так чому тоді їх немає?
– Складності в пакетуванні
– Та не розповідайте мені про складності. Я в минулому працювала в друкарні, тому там немає таких складнощів, про які ви говорите», – подають розмову комісії з представниками фабрики Харківські новини.

Згодом комісія з’ясувала, що договір із фабрикою укладений від четвертого жовтня, в той час як відповідна постанова комісії була ухвалена лише 13 жовтня. Сьогодні представники міськвиборчкому виїхали на фабрику “Глобус”. Там розповіли, що наразі готові лише бюлетені для виборів мерів. А от для виборів депутатів виготовляти бюлетені навіть не починали. Причина у тому що основні документи – так звані “листи-замовлення” фабрика отримала лише цієї п’ятниці. Разом з тим чимало питань викликав і сам процес друку.

«У цехах йде друк звичайним способом. Друк бюлетенів відбувається на звичайному кольоровому папері. Ніяких ступенів захисту немає. До чого це може привести? У день голосування виноситься один кольоровий бюлетень, потім катається на ксероксі кольоровому і скільки їх можна відкатати, заповнити і вкинути самому Богу відомо», – представник ХМО “ХДС” у міській виборчій комісії Микола Чернічкін.

За словами Миколи Чернічкіна, бланки суворої звітності запаковуються у звичайний папір перемотаний скотчем. Усі ці питання буде з’ясовувати міська комісія на своєму засіданні. П’ять її членів вже подали до ЦВК подання про недовіру голові міськвиборчкому.

Завершити друк за законом фабрика мала ще 21 жовтня, але у встановлений термін виборчі бланки суворої звітності комісія так і не отримала. Сьогодні представники місквиборчкому проінспектували типографію та з’ясували що бюлетені не захищені від підробок.
За законом міська комісія має передати усі бюлетені дільничним комісіям не пізніше ніж за три дні до виборів. Разом з тим фабрика “Глобус”, з якою укладено договір на друк, у встановлений термін не вклалася. Чому це сталося та скільки ще залишилось надрукувати намагались з’ясувати на засіданні міської комісії. Але як виявилось цієї інформації не знає навіть голова комісії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.