карикатури на Мухамеда
Вихід видання приурочений до п'ятої річниці перших публікацій карикатур

Книга з  карикатурами на пророка Мухаммеда, що викликала кілька років тому масові акції протесту по всьому світу, з’явилася на прилавках книжкових магазинів Данії, повідомляє агентство Рейтер.

Вихід видання приурочений до п’ятої річниці перших публікацій карикатур на пророка Мухаммеда в датській газеті Jyllands-Posten. Цього разу карикатури, намальовані редактором газети Флеммінгом Росі, опубліковані в книзі під назвою The Tyranny of Silence (Тиранія мовчання).

Представники мусульманських громад поки не коментували перевидання карикатур. Разом з тим перед виходом книги міністр закордонних справ Данії Лене Есперсен зустрічалася з 17 послами мусульманських країн, щоб знайти взаєморозуміння і запобігти новій “карикатурній кризі”, яка може розгорітися в країні через публікацію книги.

Газета Jyllands-Posten опублікувала в 2005 році 12 карикатур під заголовком “Образи Мухаммеда”. Поява карикатур, передрукованих пізніше норвезькою газетою “Магазінет” і низкою інших європейських видань, викликало міжнародний скандал.

У декількох мусульманських країнах посольства Данії піддалися нападам. У конфліктах, пов’язаних з публікацією карикатур, загинули щонайменше 50 осіб.

Джерело РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.