фіра, неречена
Чечня ввела штраф за викрадення нареченої

У Чеченській Республіці вводяться заходи проти викрадення наречених.

Як повідомляє прес-служба глави уряду Чеченської Республіки, таку заяву зробив голова Духовного управління мусульман республіки Султан Мірзаєв під час зустрічі з кадіямі і імамами населених пунктів Чечні. За його словами, умикання нареченої є актом насильства проти дівчини і образою для її сім’ї.

Султан Мірзаєв зазначив, що така практика суперечить чеченським традиціям і породжує конфлікти між сім’ями, часом призводять до багаторічної ворожнечі.

Він нагадав, що викрадення наречених засуджується Кораном і російськими законами, і навів низку фактів крадіжок наречених, що закінчилися трагедією. Так, у минулому році викрали дівчину молоді люди, побоюючись погоні, мчали на великій швидкості і стали винуватцями ДТП: в результаті загинули чотири людини, в тому числі і викрадена дівчина.

“Відтепер відповідальність за крадіжку нареченої понесе як винуватець злочину, так і релігійний діяч, під чиїм тиском батько викраденої дівчини дав згоду на її шлюб з викрадачем. При цьому останній зобов’язаний виплатити 1 млн руб. (близько $33 тис.) батькам вкраденої ним дівчини. Імам або кадій, який, користуючись своїм авторитетом, надасть психологічний тиск на батька дівчини, позбудеться своєї посади і, більше того, духовного звання “, – заявив Султан Мірзаєв.

За дорученням муфтія це рішення має бути доведене до відома жителів міст і сіл Чеченської Республіки. У нараді взяли участь понад 300 кадіїв і імамів республіки.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.