Адольф Гітлер
"Гітлер і німці" в Німеччині

15 жовтня. Берлін. Не “кіно і німці”, а “Гітлер і німці”. Сьогодні в Берліні відкрилася виставка «Гітлер і німці». Вона пройде в Німецькому історичному музеї в столиці Німеччини.

Раніше заборонене виставлено на показ. В експозиції виставки представлено близько 600 предметів, 400 фотографій та плакатів, в тому числі фотографії Гітлера, Геббельса, Геринга та інших вождів націонал-соціалізму, військові форми, вуличні покажчики і щити, агітаційні плакати, портрети та картини.

«Ми хотіли представити тут не просто документальні свідоцтва, а матеріальність цих людей», – сказав куратор виставки, професор університету Мюнстера Ханс-Ульріх Тамер.

Тамер також сказав, що форма Гітлера зберігається в Росії.

«У нас не було можливості показати уніформу Гітлера, вона знаходиться в Москві», – сказав він.

За словами куратора, для того щоб отримати експонат на виставку в Берлін, необхідно було заручитися гарантією того, що форма буде повернута назад до Москви, з боку уряду Німеччини. Внаслідок бюрократичних зволікань і «можливої політичної підоснови» показ цього експоната на виставці в Берліні не відбувся.

У той же час, відзначив Тамер, на виставці представлений інший важливий експонат з російського Особливого архіву (ЦДОА) – гостьова книга з рейхсканцелярії. Валізу Гітлера, яка зберігається в Парижі, для виставки отримати також не вдалося.

Виставка триватиме до 6 лютого наступного року.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.