Альберт ІІ
Усі чекають рішення Альберт ІІ щодо подолання кризи

Провалом завершилися переговори про формування урядової коаліції в Бельгії, які представники політичних партій країни вели з червня цього року, передає кореспондент РІА Новини.

Лідер фламандських націоналістів з партії Новий фламандський альянс (NVA) Барт Де Вейвер, яка здобула гучну перемогу на виборах до федерального парламенту 14 червня, закликав політичних опонентів з табору франкофонів почати “з нуля” переговори про державну реформу.

“Ця історія (переговори) закінчується”, – заявив Де Вейвер. Він запропонував, щоб на період майбутніх переговорів федеральний уряд Бельгії, чинний до формування нового кабінету міністрів, продовжував займатися “поточними справами”.

Представникам політичних партій досі не вдалося домовитися з питання політики в сфері оподаткування. Партія Де Вейвер наполягає на тому, щоб 40-50% прибуткового податку, що стягується з фізичних осіб, надходили до бюджетів бельгійських регіонів. Тим самим фламандські націоналісти домагаються більшої економічної самостійності для нідерландомовній регіону Бельгії – Фландрії.

Лідери політичних партій франкомовної Валлонії вимагають, щоб зазначені відрахування не перевищували 10%. У Валлонії, менш економічно розвинутій, ніж Фландрія, найбільше число голосів на виборах зібрала Соціалістична партія на чолі з Елі Ді Рупо.

На думку спостерігачів, в ситуації, що склалася зростає ймовірність проведення нових парламентських виборів, оскільки без NVA формування нового федерального уряду країни неможливо.

Політологи зараз чекають того, яке рішення прийме король бельгійців Альберт Другий для виведення країни з гострої політичної кризи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.