Христофор Колумб
Христофор Колумб відкрив сьогодні Америку

11 жовтня. Питання про те, навіщо все-таки Колумб відкрив Америку, і чи дійсно це зробив саме він, вже століття займає розуми вчених, політиків, поетів, фізиків і ліриків, а також просто романтиків і навіть дотепників.

Однак 11 жовтня воно буде не так актуальне, принаймні, у США: більшість громадян цієї країни будуть просто насолоджуватися святом, що має назву День Колумба.

Згідно з даними істориків, великий мореплавець і його сподвижники спустилися на незвідані, як з’ясувалося пізніше, землі зі своїх кораблів 12 жовтня 1492. Ніякої помилки у тому, що свято відзначається цього року на день раніше, немає. Справа в тому, що американці за традицією “прив’язують” свої торжества, як правило, не до конкретної дати, а до найближчого до неї понеділка, щоб влаштувати так звані “довгі вихідні”.

Ось і з Днем Колумба було вирішено вчинити саме так: з 1971 року для цього свята відвели другий понеділок жовтня. А взагалі статус федерального свята цей день отримав у 1937 році при президентові Франкліну Рузвельту.

У багатьох містах цього дня за традицією пройдуть барвисті паради, концерти, різні спортивні заходи, а увечері будуть влаштовуватися феєрверки. Любителі сімейного відпочинку безперечно скористаються останніми ще не холодними днями, щоб посидіти з сім’ю і друзями десь на природі або на веранді за барбекю.

Втім, відпочивати будуть не всі. Хоча свято вважається федеральним, але співробітники багатьох приватних компаній все-таки будуть змушені вийти на роботу. Ну і, звичайно, День Колумба зовсім не є торжеством для багатьох індійців, які вважають, що “першовідкривачі” принесли їм не стільки блага цивілізації, скільки проблеми.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.