Антинобелівські премії
Задокументував опис орального сексу у летючих мишей-криланів - отримав премію

У Гарвардському університеті пройшла 20-а за рахунком церемонія вручення так званих Антинобелівських премій (Ig Nobel Prize). Їх вручають за дослідження, які “змушують людей спочатку посміятися, а потім замислитися”. Про це пише MSNBC.

Тріумфатором цієї церемонії стала слизова цвіль, оскільки вона принесла премію своїм дослідникам вже вдруге. Група вчених з Японії використовувала слизовики для того, щоб спроектувати найкращий варіант транспортного сполучення. Вони розклали шматочки їжі так, щоб їх розташування відповідало положенню залізничних вузлів у Токіо; в центр помістили грибок, і через 26 годин “точки на карті” були з’єднані досить ефективним способом.

Антинобелівську премію миру вручили за науковий доказ того, що лайливі вирази полегшують біль. Професор з університету британського міста Кіль встановив це, коли вдарив себе молотком по руці. Потім він зауважив, що його дружина користувалася цими ж хитрощами під час пологів. Для експериментального підтвердження добровольців попросили тримати руку в крижаній воді так довго, як вони можуть. Ті з них, хто лаявся вголос, трималися довше.

Премію в галузі інженерії вручили за доопрацювання способу забору китових соплів з допомогою керованої по радіо моделі вертольота. Фізики отримали Антинобелівську за доказ того, що взимку на льодових доріжках менше падають ті, хто надягає шкарпетки на черевики. За заслуги в галузі медицини нагородили вчених, які встановили, що симптоми астми можуть бути зняті поїздкою на американських гірках.

Науковий доказ того, що мікроби більше люблять бородатих вчених, відзначили премією в галузі охорони здоров’я. Хіміків нагородили за спростування міфу про те, що нафта і вода не змішуються. Премію з біології вручили за документований опис орального сексу у летючих мишей-криланів.

В області менеджменту Антинобелівської приз присудили за доказ того, що ефективніше  підвищувати по службі не тих співробітників, які краще за інших працюють, а робити це навмання. Премію в галузі економіки присудили керівникам Goldman Sachs, AIG, Lehman Brothers, Bear Stearns, Merrill Lynch і Magnetar за “відкриття й розробку нових способів інвестицій, які забезпечують максимальний прибуток і мінімізують фінансові ризики для світової економіки або, точніше, для них самих”.

Антинобелівські урочистості, які за звичаєм проходять напередодні нобелівської тижня, супроводжувалися традиційним запускання паперових літачків в лауреатів. Крім того, для переривання занадто довгих промов переможців на сцену запрошувалася восьмирічна дівчинка, яка кричала: “Годі вже! Мені нудно!”. Призи у вигляді чашок Петрі вручали володарі справжніх Нобелівських премій, які також погодилися самі стати призом – у конкурсі “Виграй побачення з нобелівським лауреатом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.