житло, будинок
Вартість бізнес-житла у Києві впала на 40% протягом року

У третьому кварталі 2010 року ціни на елітну первинну нерухомість у Києві впали на 24% у порівнянні з аналогічним кварталом минулого року.

Обвал цін на ринку столичної нерухомості триває. Як повідомляє компанія Knight Frank LLC Ukraine, зниження вартості житла бізнес-і економ-класу в Києві в третьому кварталі цього року склало 41% і 38% відповідно.

«Якщо в 2009 році квадратний метр в елітному новому житловому комплексі «Капітолій» на вул. Хрещатик коштував $10 тис., то зараз близько $6-7 тисяч», – відзначає президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.

«Коли стався обвал, стало невигідно продавати дорогі квартири за низькими цінами. Тому такі операції на даний момент просто зупинені», – продовжує він.

Водночас, восени в столиці відновилося будівництво відразу декількох об’єктів преміум-класу. Ринок елітних новобудов Києва поповнився 8 новими об’єктами, в 2 проектах анонсовано будівництво других черг, а також відновилася реалізація одного із заморожених в кризу проектів.

Проте, гравці ринку говорять, що якщо будівництво і поновлюється, то дуже повільно через брак фінансування. Багато елітних проектів Києва реалізуються у форматі невеликих клубних будинків, а, отже, не вимагають масштабного фінансування. Невелика кількість апартаментів забезпечує їх швидку реалізацію та вихід з проекту.

Тому девелопери в цьому сегменті знаходяться у більш вигідному становищі щодо отримання позикових коштів або реструктуризації кредитної заборгованості.

«Купують більше ті об’єкти, які готові на 100% і з повним пакетом документів, але це вже скоріш не первинне житло», – резюмують в Союзі фахівців з нерухомості.

«Враховуючи особливості поточного попиту, більшість девелоперів планують відкривати продажі лише на завершальних стадіях будівництва, тобто не раніше кінця 2011 – початку 2012 років. Таким чином, в 2011 році на елітному первинному ринку Києва збережеться обмеженість обсягу пропозиції», – говорить Михайло Єрмоленко, генеральний директор Knight Frank LLC Ukraine.

Даний факт, а також поступова активізація покупців і вихід на ринок відкладеного попиту приведе надалі до стабілізації на ринку. У VI кварталі цього року зростання цін найімовірніше складе 1,5-2%. Прогнозовані темпи зростання цін в 2011 році – 1-2% за квартал.

За матеріалами SV-Development

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.