товсті діти
Судини товстих дітей такі, як у пенсіонерів

27 жовтня. Кровоносні судини дітей, страждаючих від надмірної ваги, нагадують артерії людей похилого віку з захворюваннями серця. Ущільнення стінок судин може сигналізувати про розвиток серцево-судинних захворювань, попереджають канадські вчені.

У ході дослідження експерти з Канади оцінювали стан здоров’я 63 дітей, що страждали від ожиріння, і 55 дітей без проблем із зайвою вагою. Результати ультразвукового обстеження судин показали, що ожиріння сприяє розвитку проблем з кровотоком. Зокрема, вчених схвилював стан аорти товстих дітей. Аорта – це найбільша кровоносна судина в тілі людини, якою насичена киснем кров потрапляє в інші артерії.

«Зазвичай аорта досить еластична, що необхідно для амортизації судини. Коли аорта втрачає еластичність, вона стає більш жорсткою, а це є ознакою розвитку серцево-судинних захворювань», – розповідають стурбовані автори дослідження.

Такий стан аорти, нагадують вони, вказує на схильність до інфарктів, інсультів і передчасної смерті.

Зміни в стані аорти дітей з надлишковою вагою схожі на вікові зміни, заявили вчені на Канадському конгресі серцево-судинних захворювань.

«Існує зв’язок між нездоровим способом життя. Здоров’я наших дітей знаходиться під загрозою. Погане харчування та знерухомлений спосіб життя підривають їх здоров’я і благополуччя. Нам слід переглянути життєві стандарти, які прийняті в нашому суспільстві, щоб захистити майбутнє наших дітей», – закликають вчені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.