Тоні Блер
Тоні Блер

Виступаючи перед аудиторією вашингтонського Інституту близькосхідної політики в Нью-Йорку, колишній британський прем’єр Тоні Блер закликав до “революції мислення” у сфері боротьби з тероризмом, оскільки на даний момент, на його думку, ісламісти в цій боротьбі перемагають.

Зокрема, невміння що-небудь протиставити дискурсу, згідно з яким Захід утискає мусульман, сприяє поширенню екстремізму в усьому світі і лише послаблює тих “численних мусульман, які вперто вірять у співіснування і терпимість”, цитує його The Guardian.

“Ми думаємо, що, виявляючи доброзичливе ставлення до цього дискурсу (до ідеї, що екстремізм виник не в останню чергу в результаті наших дій), ми йдемо на поступку, додаємо переконливості позиції модернізаторів. Це не так. Потураючи йому, ми їх послаблюємо. Гірше того, у наших людей виникає відчуття, що ми потураємо цьому дискурсу, і вони починають неприязно ставитися взагалі до всіх мусульман”.

Блер зазначив, що до цих пір не визначився, як бути з “екстремістською ідеологією” – чи вступати з нею у пряму конфронтацію або намагатися поволі “приборкати в надії, що з часом вона зміниться”. “Втім,підсумовуючи усі за і проти мені не здається, що можна змусити її зникнути з допомогою милостивого приборкання. Занадто глибокі її коріння, занадто всюдисущий її дискурс”, – підсумував політик.

Джерело: The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.