Микола Томенко
Томенко: влада зробила велику помилку

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко заявив, що влада зробила велику помилку, що ліквідувала День опозиції. За його словами, ті “хто думають інакше” продовжать роботу і влада матиме справу із ще жорсткішою опозицією.

«Символічно, що після резолюції ПАРЄ щодо ситуації в Україні, влада зліквідувала останній день опозиції», – сказав Микола Томенко.

Микола Томенко зазначив, що він здивований такою цікавою реакцією: як тільки Рада Європи звернула увагу на згортання в Україні демократичних інститутів, свободи слова тощо, так одразу ж був зліквідований прямо передбачений діючим Регламентом ВР день опозиції, повідомляє прес-служба віце-спікера.

«Я з сумом констатую, що, із поверненням в старе Конституційне русло, парламентська опозиція перестає бути інститутом, з яким більшість і влада вважає за необхідне рахуватися», – наголосив він.

Водночас, Віце-спікер повідомив, що опозиція знайде механізм як працювати для того, щоб захищати інтереси більшості суспільства. Він також попередив, що в українській історії вже були приклади, коли опозицію парламенту намагалися ліквідувати, тоді з’являлася народна опозиція і з такою народною опозицією владі було справлятися важко.

«Якщо у Верховній Раді, як сьогодні, будуть цинічно зліквідовані права парламентської опозиції, то буде народна опозиція», – підкреслив політик.

«Очевидно, це сигнал, що зі зміною Конституції влада і далі почне зачищати всі інститути демократії і можливості іншої точки зору, натомість, ми будемо використовувати всі методи, щоб застерігати права опозиції», – попередив Микола Томенко.

На думку заступника Голови ВРУ, сьогодні влада загалом і коаліція зокрема «допустили серйозну помилку».

«Водночас, ми будемо шукати механізми, щоб опозиція діяла і мала свої права, в незалежності від того, якою буде нова редакція Регламенту ВР», – сказав Микола Томенко.

“Чи з регламентними застереженнями, чи без них, щоденно у парламенті буде працювати опозиція», – додав він.

Нагадаємо, що чинна влада вважає, що змінивши Конституцію, ліквідувала поняття опозиція.

“У Конституції 1996 року такого поняття як “коаліція” і “опозиція” не існує. Ті депутати, які з якихось причин не хочуть увійти до більшості, вони можуть організувати групи чи працювати на індивідуальній основі. Це не забороняється”, – повідомив регіонал Олександр Єфремов.

“Згідно з Конституцією, поняття “опозиція” не існує. Тому не може бути дня опозиції в парламенті”, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.