шлам, повінь, бруд
Аварія може повторитися

8 жовтня. Угорщина. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в суботу попередив про небезпеку нового розливу токсичних відходів на аварійному сховищі алюмінієвого заводу, де 4 жовтня сталася велика екологічна аварія.

“Існує дуже висока вірогідність обвалення аварійної дамби, яка стримує рідкі відходи виробництва”, – заявив Орбан на прес-конференції.

Він також підкреслив, що аварії на підприємстві можна було уникнути і пообіцяв, що винні в ній будуть покарані з максимальною суворістю. Жителі містечка Колонтар, розташованого поруч з місцем аварії, були евакуйовані через побоювання прориву дамби і нового розливу токсичного “червоного шламу”. Представник угорського відомства з надзвичайних ситуацій повідомив, що незважаючи на загрозу нової витоку відходів поки не було зареєстровано.

Число загиблих внаслідок розливу токсичних відходів в Угорщині зросла до семи осіб, вони померли від хімічних опіків. Всього постраждали близько 120 чоловік.

У результаті аварії 4 жовтня була зруйнована гребля резервуара з токсичними відходами. У районі інциденту стався витік червоного шламу, який утворюється при виробництві глинозему і містить важкі метали і луг. Крім Колонтаря, серйозно постраждало місто Девечер, де в деяких місцях рівень токсичної речовини сягав двох метрів.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.